W końcowej fazie realizacji projektu „Zawodówki na strat” uczniowie ze Szkolnego  Koła Laboratoryjnego „RETORTA” realizowali zajęcia z chemii farmaceutycznej w formie wycieczki edukacyjnej do Laboratorium Farmaceutycznego "Avena".

Podczas wycieczki edukacyjnej mogliśmy skonfrontować nasze wyobrażenie z realiami zakładu produkującego wiele preparatów farmaceutycznych. Dowiedzieliśmy się, że Laboratorium Farmaceutyczne "AVENA" powstało w 1992 r. i od tego czasu specjalizuje się w produkcji leków galenowych. Dzięki zastosowaniu nowych technologii, nowoczesnych urządzeń oraz zatrudnieniu wysokiej klasy kadry kierowniczej i pracowników produkcyjnych "Avena" uzyskuje preparaty o wysokiej jakości - zgodnie z normami GMP. 
Oznacza to, że na każdy wyrób zakład posiada świadectwa dopuszczenia do obrotu. Dobre procedury kontroli jakości oraz skrupulatne ich przestrzeganie na stanowiskach pracy, wykluczają możliwość wyprodukowania wyroby z wadliwego surowca oraz sprzedaż produktu niezgodnego z normą. 
W ofercie sprzedaży LF "Avaena" posiada ponad trzydzieści rodzajów asortymentów sprzedawanych do znaczących Hurtowni Farmaceutycznych na terenie całego kraju:

  • Polska Grupa Farmaceutyczna w Łodzi z oddziałami w: Katowicach, Łodzi, Poznaniu ,

  • Hurtownia Farmaceutyczna "PROSPER" w Warszawie z oddziałami w Poznaniu, Pakości, Warszawie

  • Hurtownia Farmaceutyczna "TORFARM" w Toruniu

  • ACP PHARMA Bydgoszcz, Gdańsk, Warszawa

  •  Farmacol Katowice

  • HURTAP Głogów

  •  APOFARM z oddziałami w całej Polsce

  •  SŁAWEX Lublin. 
     

Wycieczka edukacyjna do Laboratorium Farmaceutycznego "Avena" pozwoliła poszerzyć naszą wiedzę na temat sposobów produkcji różnych postaci preparatów farmaceutycznych.

"Retortowicze" wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Osielska, gdzie funkcjonuje nowoczesne laboratorium farmaceutyczne.

Zgodnie z zasadami GMP Uczniowie 
otrzymali "twarzowe" stroje... aby wejść do 
pomieszczeń "Aveny".

Podczas wycieczki edukacyjnej można było 
skonfrontować swoje wyobrażenia 
o zakładzie farmaceutycznym...

...oraz Laboratorium Jakości 
w którym pracownicy badają właściwości i parametry jakościowe produktów gotowych.

 

© Copyright 2013 by B.G.